Jasný původ, Strana 3

Zrození geckoeco

Jsem dítě štěstěny v potkávání inspirativních lidí.

Můj pracovní pobyt v Kanadě, byl o to více úžasný, že jsme měli za sousedy skutečné Indiány. V době našeho soužití v ničím nerušené přírodě, obklopeni faunou a florou Britské Kolumbie, se naši indiánští sousedé stali čerstvými prarodiči, a tak malé děti byly hlavním tématem.  Když mi vyprávěli o důležitosti lezení, začala jsem už tehdy vnímat, jak je pro dítě stěžejní, aby lezlo po čtyřech. Jejich národy se od doby kam až sahá jejich kultura velmi věnovaly podpoře lezení u malých dětí. Věřili, že tato schopnost je základem přežití v divoké přírodě. V této dovednosti je ukryto vše, od schopnosti běhu, držení rovnováhy, šplhání či skákání. Je to komplexní proces ovládání naší motoriky těla. Tedy pro národ mých sousedů základ pro celý život. Lov a jízda na koni. Pohyb ve volné, krásné ale drsné přírodě. 

Ola

V tomto idylickém místě a čase jsme se začali těšit na dítě. Tehdy jsem se rozhodla, že zcela určitě budu podporovat mé miminko v lezení po čtyřech. A tak se zrodila myšlenka na geckoeco. Dlouhá cesta byla ještě před námi.

Z důvodu mateřství a potřebě blízkosti porodnice a následně i dětské zdravotní péče jsme se přestěhovali zpět do ČR, tedy na Moravu. ;-) Během prvních měsíců jsem komunikovala s několika odborníky a snažila se najít vhodné řešení. Zde patří veliké díky Konstrukčnímu ateliéru Petry Vejchodské z Brna, která mě vyslyšela a trpělivě přepracovávala technickou dokumentaci a řešení střihu. První prototyp byl na světě. Hurá!? Ne tak rychle!

Photo 1

V období, kdy jsem měla k dispozici první prototypy, se syn už plazil. Snažila jsem se ho v lezení motivovat. Pořídila jsem také některé produkty s protiskluzovým řešením, ale nesplňovaly mé představy a mnohdy ani účel. Všechny ty nedostatky jsem se nažila promítnout do konstrukčního řešení polodupaček. Polodupačky mu umožnit lezení i na hladkém povrchu. S vědomím, že na trhu ještě není nic, co by dítěti nabízelo komplexní oporu od prvních chvil, kdy se snaží dát do pohybu, jsem prováděla na svém milovaném synovi zatěžkávací testy. Prokázal úžasný talent herectví a my se doma váleli smíchy z jeho pózování před kamerou. A zvládli jsme to! Syn úspěšně lezl 4 měsíce, než se rozhodl udělat první krok. A mohu říci, že si toto období velmi užil. Hlavně to, jak předbíhal po čtyřech i děti, které v jeho věku už chodily. 

maxim na sedačce

Jeho úspěch mě ujistil v tom, že to má cenu zkusit. Protože každé jedno miminko, kterému polodupačky usnadní období lezení, za to stojí.

Po dlouhém hledání, jsem zase měla své životní štěstí na lidi a při trmácení se z jednoho textilního veletrhu na druhý jsem v Portugalsku potkala odborníky na dětské oblečení s nejlepší potřebnou technologií v Evropě. A tak  jsem mohla konečně, po 2 letech vývoje a testování představit originální funkční oděv, který pomáhá zlepšit motorické dovednosti dětí a nabídnout jim bezpečný proces učení, ve kterém se cítí sebejistě.  

Tímto bych ráda vyjádřila velký dík za nezištnou spolupráci a prováděnou expertízu skvělé paní Bergerové. Teorie bez praxe prostě nefunguje!

Unikátní vlastnosti dosažené postupným vývojem a testováním polodupaček geckoeco vznikly také díky odborným konzultacím zkušeného fyzioterapeuta z certifikovaného Dětského centra Čtyřlístek : „ Na vývoji funkčního prádla gecko™ jsem se podílela společně s dětmi a rodiči, kteří ke mě dochází. S výsledkem jsem velmi spokojená a určitě doporučuji. Z mého pohledu jako odborníka, jsem takovýto produkt na trhu postrádala.“

Protože věřím, že každé dítě si zaslouží mít co nejideálnější podmínky pro jeho rozvoj, dovoluji si přispět k tomuto procesu naším produktem geckoeco. 

Mgr.Olesja Davydenko
 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz